Koszyk            zaloguj się
   PRACA      KONTAKT   
 
KATEGORIE
ROŚLINY OGRODOWE
ŚRODKI OCHRONY
NAWOZY
ZAMÓWIENIA / KONTAKT   
Nr tel. 22 720 01 45
pn-pt 09-18 sob 09-16 nd 10-15
Tel. kom. 600 934 279
gardenica@gardenica.pl
Punkt sprzedaży:
Centrum Ogrodnicze
ul. Królewska 36A
05-827 Grodzisk Maz.
Produkcja:
Szkółka Roślin Ozdobnych mgr inż. Justyna Jędrasik
96-116 Dębowa Góra 49A


  UWAGA HIT  
PRODUKT SZCZEGÓLNIE POLECANY !!!


Ciemiernik orientalny mix kolorów,ciemiernik, kwitnie zimą, bylina do cienia
11.00 zł  
   << POWRÓT

Artykuł z dnia 30.05.2016 r.

Przewodnik ochrony roślin: Róże i pozostałe rośliny ozdobne

  • Fytoftoroza (Phytophthora spp.)

    Jest najgroźniejszą chorobą różaneczników. ZAinfekowane rośliny przestają rosnąć. Ich liście zaczynają przybierać jasnozielony lub szary kolor, a następnie zawijają się w łódeczki wzdłuż głównego nerwu i tak pozostają. Na początku zmiany te pozostają na liściach i występują na 1 lub 2 pędach, natomiast inne wyglądają na zdrowe. Jeżeli odkroimy nożem korę u podstawy zainfekowanej rośliny i kolor drewna będzie miał odcień rdzawoczerwony to jest to objaw choroby rośliny zarażonej przez grzyby, które powodują fytoftorozę. Zainfekowaną roślinę należy natychmiast spryskać preparatem Ridomil Gold MZ Pepitę 67,8 WG oraz Proplant 722 SL.
  • Czarna plamistość róży (Dipiocarpon rosae)

    Objawy czarnej plamistości róży, która jest jedną z najgroźniejszych chorób róży to pojawiające się czarne plamy na pożółkłych liściach. Początkowo jednak objawy nie są zbyt wyraźne gdyż widoczne są na liściach w postaci drobnych jasnobrązowych, z czasem czerniejących plam. Wokół plam tkanki liścia żółkną, a plamy łączą się ze sobą. Porażone liście opadają. Bezpośrednią szkodliwością choroby jest fakt, że róża broniąc się przed atakiem ze strony grzyba wytwarza przed nadejściem jesieni nowe liście. Rezultatem takiego zjawiska jest znaczne obniżenie mrozoodporności krzewu w okresie zimy. Nie powinno się podlewać roślin w pochmurne i deszczowe dni. Trzeba usuwać opadłe liście i wycinać porażone pędy. Ochronę chemiczną powinno rozpocząć się w momencie stwierdzenia pierwszych objawów w postaci drobnych, ciemnych plamek. W tym celu można stosować preparat Domark 100 EC.
  • Mączniaki prawdziwe

    Mączniaki prawdziwe pojawiają się na bardzo dużej ilości gatunków roślin liściastych. Na liściach oraz wczesnych pędach występuje biały, bardzo szybko rozrastający się, mączysty nalot, który składa się z grzybni oraz trzonków i zarodników. Niekiedy na powierzchni nalotu można drobne, czarne punkty będą to owocniki tego grzyba. Liście mogą się poskręcać i zasychać. Zainfekowane rośliny dużo wolniej rosną i tracą walory dekoracyjne. Jeśli chcesz uniknąć porażenia należy zapamiętać o tym żeby podlewając rośliny unikać zalewania liści. Zwalczaj chwasty w ogrodzie ponieaż często na chwastach grzyby te mogą przezimować. Przy pojawieniu się pierwszych objaw należy wykonać oprysk np.: Domark 100 EC, Nimrod 250 EC lub Signum 33 WG. W przypadku uprawy niecierpka wysoką skutecznością charakteryzuje się także preparat Topsin M 500 SC, który zwalcza również fuzariozę naczyniową goździka.TOP 10
Świerk 36.00
Głóg 36.00
Budleja 12.00
Hortensja 25.00
Krzewuszka 9.00
Oczar 17.00
Perukowiec 23.00
Brunera 25.00
Funkia 20.00
Róża 17.00
HIT SPRZEDAŻY !

Azalia Cecile,azalia, różowe kwiaty
18.00 zł  

HIT SPRZEDAŻY !

Ciemiernik orientalny mix kolorów,ciemiernik, kwitnie zimą, bylina do cienia
11.00 zł